Dzień Nauki Polskiej zawitał do ZS Karlino

Dnia 3 lutego 2020 r. prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą Dzień Nauki Polskiej świętem narodowym, które co roku będzie przypadało na 19 lutego, tj. na dzień urodzin Mikołaja Kopernika. Święto to ma być wyrazem szacunku dla dokonań polskich naukowców, zarówno czasów minionych jak i współczesnych oraz ma stanowić inspirację dla młodzieży do pójścia w ich ślady – zaznaczył ustawodawca – wymieniając tu takich uczonych jak Mikołaj Kopernik, Jan Heweliusz, Ignacy Łukasiewicz, Karol Olszewski, Zygmunt Wróblewski, Maria Skłodowska-Curie, Henryk Arctowski, Jan Czochralski, Stefan Banach, Ludwik Hirszfeld i wielu, wielu innych, tych mniej lub bardziej znanych.

Aby więc uczcić naszych znanych rodaków, ich dążenie do doskonalenia świata 
i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom, uczniowie klasy I technikum grafiki i poligrafii cyfrowej w Karlinie, przygotowali wystawę oraz prezentację 20 najbardziej znanych wynalazków, w których stworzeniu brali nasi naukowcy. Prezentacji towarzyszył konkurs wiedzy, który wszyscy zdali celująco, za co otrzymają szczególną nagrodę po powrocie z ferii.

Renata Piszak-Walczykowska

loading