Warsztaty profilaktyczne

Już po  raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Panią psycholog Ewę Cieszko-Kowalską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I Technikum o profilu mechatronicznym oraz I Branżowej Szkoły I stopnia. Spotkania poruszały tematykę związaną z samookaleczaniem się oraz mechanizmami uzależnień i zagrożeniami związanymi ze stosowaniem substancji psychoaktywnych. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi, czym jest samookaleczanie, jakie są jego przyczyny, jakie pełni funkcje, obalali mity dotyczące samookaleczeń, poznali konstruktywne sposoby radzenia sobie z napięciem emocjonalnym i dowiedzieli się o możliwych sposobach wsparcia. Zmierzyli się również z trudnym tematem, jakim jest uzależnienie. Ustalali, jakie są współczesne uzależnienia i jakie niebezpieczeństwa związanie są ze stosowaniem substancji psychoaktywnych.

Bardzo dziękujemy pani psycholog za czas i zaangażowanie w zajęcia.

loading