Narkotyki i dopalacze – zagrożenia XXI wieku

13.01.2020r. w ramach lekcji biologii uczniowie klas I technikum uczestniczyli       w spotkaniu edukacyjno- profilaktycznym z Przedstawicielem policji- Panią Agnieszką Kalwa oraz Przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białogardzie – Panią Anną Szajdecką na temat Narkotyki i dopalacze – zagrożenia XXI wieku.

Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przymierzyć okulary „alkogogle” i „narkogogle”, które są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu czy narkotyków na organizm człowieka.

Pamiętajmy, że narkotyki i dopalacze to trucizna, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia. W przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z osobą będącą pod wpływem środków odurzających natychmiast wezwijmy pomoc medyczną oraz powinniśmy powiadomić Policję.

Michał Kuzmierski

loading