Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Dnia 26 września 2019 roku uczniowie z klas technikum (mechatronik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej) z Zespołu Szkół w Karlinie wzięli udział w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Politechnikę Koszalińską.

Festiwal odbywał się na terenie kilku wydziałów, a więc nie udało nam się niestety uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach.

Jednakże, aby wziąć udział w jak największej ilości interesujących nas wykładów i pokazów, podzieliliśmy się na grupy, i udaliśmy się na poszczególne wydziały.

Podczas gdy jedna grupa brała udział w wykładach poświęconych mikrogeometrii powierzchni technicznych oraz oglądała proces obróbki powierzchniowej na wydziale mechanicznym, druga po obejrzeniu wystawy projektów pracowni oraz wzornictwa, wzięła udział w warsztatach mających na celu stworzenie logo oraz zaprojektowanie i zbudowanie według swojego projektu konkretnego budynku.

Na koniec wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie tematycznym, zdobywając drobne upominki. 

RPW

loading