21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi ludziom. Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż wzajemna życzliwość może stać się podstawa do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

Co może zrobić każdy z nas?

Wystarczy skierować do drugiego człowieka uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką. Naprawdę niewiele trzeba, by być życzliwym dla drugiego człowieka.

loading