Aktywna Majówka z Nowoczesną Szkołą…

KARLINO JAKIEGO NIE ZNACIE

W ramach realizacji zadań projektu „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja”, odbył się konkurs humanistyczny „Karlino jakiego nie znacie”. Konkurs miał charakter gry terenowej. Uczniowie podzieleni na drużyny, wykonując różnorodne zadania, musieli popisać się nie tylko wiedzą historyczno-polonistyczną, ale także spostrzegawczością i umiejętnością czytania ze zrozumieniem oraz umiejętnościami praktycznymi, ponieważ rozwiązania zadań musieli przesłać na tajemniczy numer w formie SMS, MMS oraz e-maila lub zapisać w formie notatki.

 Punktem startowym wiedzowych podchodów było boisko sportowe Areny Homanit, tutaj drużyny popisywały się celnością rzutów do kosza i w zależności od ilości zdobytych punktów, według ustalonej kolejności,  wyruszały na poszukiwanie ukrytego skarbu. Aby go odnaleźć, drużyny musiały wykonać zadania, które były ukryte na poszczególnych „przystankach” naszej gry. Uczniowie, zdobywając kolejne punkty, odwiedzili m.in. Wyspę Biskupią, poszukiwali tajemniczej cegły i nie mniej tajemniczego nazwiska w bramie przy ulicy Szczecińskiej. Ważnym zabytkiem – przystankiem okazał się kościół pw. św. Michała Archanioła. Następnie drużyny zdobywały informacje w Muzeum Ziemi Karlińskiej oraz poszukiwały wiedzy w księgozbiorze podręcznym Miejskiej Biblioteki Publicznej.   Ostatnim zadaniem sprawdzającym zdobytą wiedzę oraz dającym możliwość zabłyśnięcia talentem pisarskim było napisanie legendy o herbie Karlińskim.

Czy drużynom udało się odnaleźć ukryty skarb? Jeżeli ktoś szukał wiedzy, chciał na nowo poznać swoje  miasto i posłużyć się swoim ukochanym telefonem, to na pewno  jest szczęśliwym posiadaczem ukrytego skarbu, którego nikt mu nie odbierze.

G. Chwieduk

IMG_5335 IMG_5355 IMG_5349IMG_5364

fotografie: Norbert Potomski

Accessibility Toolbar

loading