Pierwszy Dzień Wiosny z Przedsiębiorczością w tle

banner-1

21 marca 2018 roku odbyła się XV edycja ogólnopolskiego programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Dzień Przedsiębiorczości”. Ta inicjatywa wielokrotnie nagradzana była w konkursach i uznana za Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne, stąd też od wielu lat objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Intencją projektu jest promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz zachęcanie do aktywności w poszukiwaniu przyszłego miejsca na rynku pracy. Uczniowie naszego Liceum oraz Technikum kolejny raz wyrazili chęć wzięcia udziału w projekcie i zdecydowana większość z nich spędziła pierwszy dzień wiosny w nietypowy dla szkoły sposób.18 przedsiębiorstw i instytucji z regionu zdecydowało się przyjąć naszych uczniów na kilkugodzinne praktyki, w trakcie których mogli oni zapoznać się ze specyfiką i wymaganiami na różnych stanowiskach pracy, tak aby zweryfikować swoje plany dotyczące dalszej drogi kształcenia i wybranej kariery zawodowej. Uczniowie efektywnie wykorzystali ten czas i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na podsumowujących projekt lekcjach podstaw przedsiębiorczości. Wielu z nich ma już pomysły na przyszłoroczny dzień przedsiębiorczości!

Bardzo serdecznie dziękujemy instytucjom, które wielokrotnie włączały się w proces edukacyjno-zawodoznawczy naszych uczniów, aby ułatwić im przyszłe decyzje. Szczególnie dziękujemy konsultantom-wolontariuszom z przedsiębiorstwom i instytucjom, w których nasi uczniowie mogli w bieżącym roku odbyć swoje praktyki, którzy opiekowali się naszymi uczniami i udzielali im wyczerpujących informacji na temat swoich instytucji (lista instytucji przedstawiona jest poniżej).

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: https://dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl/

Poniżej przedstawiam wybrane prezentacje przygotowane przez uczniów:

Dzień przedsiębiorczości prezentacja

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI_ GABINET KOSMETYCZNY

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI_FIRMA SPEDYCYJNA

Szkolny koordynator projektu: Justyna Syga

Nazwa firmy stanowisko klasa
BIO-CENTRUM ZDROWIA Białogard trener personalny III LO
Gabinet Kosmetyczny „Justin” w Białogardzie asystent I TM
Imperial sp. z o.o. sp. k. w Białogardzie pracownik nadzorujący proces wytworzenia lampy oświetleniowej I TM
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie strażak II LO

I TM

Kronospan S.A. Szczecinek operator maszyny CNC I TM
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Karlinie bibliotekarz III LO
„MARKOS” elektyk I TM
MOTO-USŁUGI w Białogardzie sprzedawca I TM
Oddział Zewnętrzny w Dobrowie Aresztu Śledczego w Koszalinie strażnik, wychowawca, oddziałowy, bramowy, spacerowy III LO
PHU „Magery” Karlino pomocnik stolarza II LO
Sklep Spożywczo-Przemysłowy (Karwin) sprzedawca II LO
Starostwo Powiatowe w Białogardzie pomoc administracyjna II LO
Środkowopomorskie Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie psycholog, III LO
Urząd Miejski w Karlinie stanowisko ds. informatycznych II LO
USŁUGI WETERYNARYJNE w Karlinie Lubomir Kolbusz pomoc weterynaryjna I TM
Usługowy Zakład Ogólnobudowlany pomoc hydraulika I TM
West Trans Sp. z o.o. (Białogard) logistyk, spedytor międzynarodowy III LO
Żłobek Miejski Karlino opiekunka II LO

Dyplom Andrzeja Dudy

loading