«

»

mar 03

Szkolne Koło Caritas w Warszawie

28616592_1858947057448675_3787557580313423772_o

Pełna galeria zdjęć: GALERIA

W dniach od 28 stycznia do 2 lutego 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkol w Karlinie pod opieką ks. Tomasza Kmiecika i p. Joanny Widulińskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Zobaczyli m.in. Stare Miasto, Cmentarz wojskowy na Powązkach oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedzili również Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Więzienia Pawiak. Wspólnie bawili się w Centrum Nauki Kopernik. Podczas pobytu poświecili jeden dzień na wolontariat i pomoc w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym „Pokój i Dobro” prowadzonym przez Siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Oblicza w Otwocku. Wycieczka miała charakter historyczny i wypoczynkowy, ale także w praktyce ukazała cele wolontariatu. Każdy wolontariusz wie, że pomagać należy wszedzie, nietylko w najblizszym otoczeniu. Wycieczka ta połączyła zatem przyjemne z pożytecznym.

Julia Iskrzycka

loading