«

»

gru 10

Podsumowanie działań zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

banner_2017 MRPiPS

Bez tytułu

Podsumowanie działań zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery:

16.10 – Warsztaty fryzjerskie oraz warsztaty zawodoznawcze dla uczennic klas 7. szkoły podstawowej w Karlinie.

17.10 – „Drogi zawodowe” – pokaz filmów.

18.10 – Spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie.

19.10 – Lekcje wychowawcze: „Moje mocne strony a mój wymarzony zawód” w klasach gimnazjalnych, „Projektuję swoją przyszłość – mój plan kariery“ w klasach ponadgimnazjalnych. Dzień zawodów – konkurs na najlepsze przebranie pt. „Zgadnij, jaki jest mój zawód”. Spotkanie uczniów klas ponadgimnazjalnych z dyrektorem Banku Spółdzielczego w Karlinie.

20.10 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Moje mocne strony a wymarzony zawód”,

„Zainteresowania i pasje” – pogadanka uczniów klasy III B i III D,  lekcja języka polskiego w klasie II D – „Czerpać z pracy satysfakcję…”, lekcje języka polskiego w klasach III A, III C, III D – „Podanie i list motywacyjny”.

26.10 – Wycieczka klasy III B do HOMANIT.

Pierwszy dzień 9. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery to warsztaty fryzjerskie, na które zostały zaproszone uczennice klas siódmych Szkoły Podstawowej. Warsztaty profesjonalnie poprowadziły: Zuzanna Kiedrowska, Klaudia Tatarowicz i Jagoda Mierkiewicz – uczennice II ZSZ. Jednocześnie pozostali uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych.

Drugiego dnia wyświetlane były w holu szkoły filmy „Drogi zawodowe” jako wstęp do czwartkowych lekcji wychowawczych.

Trzeci dzień 9. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery to spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, panem Mariuszem Stolarczykiem. Uczniowie klas trzecich gimnazjum uzyskali wiele ciekawych i profesjonalnych informacji na temat roli SISG, lokalnego rynku pracy i możliwości zaplanowania i rozwoju kariery zawodowej.

Czwarty dzień 9. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery to kumulacja działań. Podczas lekcji wychowawczych realizowane były tematy związane z zawodami i planowaniem kariery. Konkurs pt. „Zgadnij jaki jest mój zawód” pokazał, że niektórzy uczniowie myślą poważnie, a niektórzy z przymrużeniem oka, o swoich planach zawodowych. Uczniowie klas trzecich LO i ZSZ  spotkali się z przedstawicielami  Banku Spółdzielczego w Karlinie: panem Łukaszem Zawadzkim – dyrektorem – i doradcą klienta, panią Sylwią  Dymek. Dwugodzinne spotkanie obfitowało w cenne informacje nt. produktów bankowych, korzyści wynikających z bycia klientem banku, rozmów kwalifikacyjnych, dróg zawodowych oraz umiejętnym poruszaniu się po rynku pracy i wykorzystaniu swoich umiejętności i kompetencji na ścieżce kariery.

„Zainteresowania i pasje” to temat przewodni piątego dnia 9. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Uczniowie klas III B i III D przeprowadzili pogadankę połączoną z pokazem swoich umiejętności i zainteresowań dla klas drugich gimnazjum. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: „Moje mocne strony a wymarzony zawód”. Spośród 70 prac wykonanych przez uczniów wybrano 9 najbardziej interesujących i najstaranniej wykonanych. Osiem z nich wykonano techniką rysunku, jedną – techniką kolażu. Wyróżnieni autorzy prac: Katarzyna Chmielewska (II B), Paulina Czyżyk (II C), Anastazja Klepuszewska (II C), Julia Kraczkowska (II C), Marta Maźnik (II C), Martyna Żebrowska (II C), Emilia Jensen (II D), Alicja Paradowska (II D), Maja Tomiak (II D).

Kończąc bardzo intensywny 9. Ogólnopolski Tydzień Kariery, klasa III B poznawała lokalny rynek pracy, zwiedzając pobliski zakład HOMANIT. Zwiedzali ciągi produkcyjne, pomieszczenia biurowe i laboratoria w towarzystwie pracowników zakładu, którzy opowiadali o historii zakładu i jego funkcjonowaniu. Prawie dwugodzinna wycieczka pozwoliła poznać miejsca pracy rodziców niektórych uczniów i być może przyszłe miejsce pracy niektórych z nich.

Koordynator i organizator działań: Beata Kadłubowska

loading