«

»

lis 20

Kolejny raz w teatrze.

teatr

„Teatr dzisiejszy jest nudny? Głęboki, filozoficzny nawet, ale nudny?”

Adam Hanuszkiewicz

 

Nasi uczniowie kolejny raz skorzystali z ciekawej oferty Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Nie tak dawno byli na „Ryszardzie III”, „Dachowaniu” oraz „Świętoszku”, a 16 listopada odkryli na nowo „Balladynę” w reżyserii Krzysztofa Galosa. Reżyser stwierdził, że Balladyna” Juliusza Słowackiego otwiera kosmiczny świat.  I tak się stało. Czy główna bohaterka jest  kobietą ambitną? A może jednak zbrodniarką? Czy Balladyna żyje tu i teraz?  Wiele pytań, wiele wrażeń i wiele opinii. Na pewno tyle, ilu  uczestników naszego kulturalnego wypadu. Niewątpliwie spektakl wzbudził różne emocje, a to jest najważniejsze. Nowe spojrzenie, nowe pomysły, które można wykorzystać na lekcjach języka polskiego, w pracach domowych oraz na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym. Cieszymy się, iż  bywanie w tetrze staje się powolutku potrzebą.

Grażyna Chwieduk

loading