Harry Potter w naszej szkole

W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży oraz międzynarodowych obchodów e-Twinningu zorganizowane zostały w naszej szkole dwie nietypowe lekcje języka angielskiego, których celem było pokazanie, iż język angielski nie jest już nam taki obcy. Dnia 05.05 – zorganizowaliśmy tajemniczo brzmiącą grę pt. „Hare and Hounds game”, co w naszym języku oznacza tradycyjne podchody. Uczniowie klas drugich otrzymali zadania do wykonania w różnych częściach naszego miasta, takie jak np. przetłumaczenie dedykacji na głazie umieszczonym w przystani kajakowej w Karlinie. Zwycięzcami zabawy zostali uczniowie klasy II b. Dwa dni później 07.05 – uczniowie klasy I d oraz II b wystawili część I ‘Harrego Pottera”. Przedstawienie zostało podzielone na 10 aktów, w których kilka ‘szczegółów’ zostało zmienionych. Zadaniem uczniów było znaleźć zmiany i je opisać. Nie musimy dodawać, iż językiem ‘urzędowym’ całego przedsięwzięcia był język angielski. Tym oto sposobem, nie tylko włączyliśmy się w Europejski Tydzień Młodzieży ale i zakończyliśmy również trwający ponad rok międzynarodowy projekt e-Twinningu pt” ‚Linking Europe 2014-2015′

Renata Piszak

loading