Bieg po indeks

Miło nam poinformować, że nasz licealista Konrad Kleczkowski zakwalifikował się do finału XIX edycji konkursu organizowanego przez Politechnikę Koszalińską „Bieg po indeks”. Jest to konkurs prowadzony z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych, ukierunkowany szczególnie na pomoc w przygotowaniu do matury z zakresu matematyki, fizyki i informatyki.
Finał konkursu odbył się 27 marca br. w budynku Politechniki Koszalińskiej, a towarzyszyła mu wystawa różnych jednostek uczelni z prezentacją nowoczesnej aparatury i urządzeń. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. spektrometr absorpcji atomowej, skaner 3D oraz obrabiarkę szkieletową. Konkurencja była wyjątkowa, bo w finale wzięło udział ponad 200 uczestników z całego regionu, z czego większość stanowili uczniowie klas maturalnych.
Konradowi życzymy dalszego zgłębiania wiedzy i kolejnych sukcesów.

Justyna Syga

loading