«

»

mar 31

Bieg po indeks

Miło nam poinformować, że nasz licealista Konrad Kleczkowski zakwalifikował się do finału XIX edycji konkursu organizowanego przez Politechnikę Koszalińską „Bieg po indeks”. Jest to konkurs prowadzony z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych, ukierunkowany szczególnie na pomoc w przygotowaniu do matury z zakresu matematyki, fizyki i informatyki.
Finał konkursu odbył się 27 marca br. w budynku Politechniki Koszalińskiej, a towarzyszyła mu wystawa różnych jednostek uczelni z prezentacją nowoczesnej aparatury i urządzeń. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. spektrometr absorpcji atomowej, skaner 3D oraz obrabiarkę szkieletową. Konkurencja była wyjątkowa, bo w finale wzięło udział ponad 200 uczestników z całego regionu, z czego większość stanowili uczniowie klas maturalnych.
Konradowi życzymy dalszego zgłębiania wiedzy i kolejnych sukcesów.

Justyna Syga

loading