Z Karlina do Gnosjo…

Grupa naszych licealistów i gimnazjalistów wraz z opiekunami p. Justyną Sygą i p. Danielem Wachem ubiegły tydzień spędziła w zaprzyjaźnionej szkole w GKC w Gnosjö. To już kolejny raz dzięki uprzejmości tamtejszej gminy oraz dyrekcji naszej szkoły uczniowie mieli możliwość poznać kulturę i obyczaje Szwedów, a przede wszystkim doskonalić znajomość języka angielskiego. Tym razem nasza wizyta miała nieco bardziej międzynarodowy charakter, bo w tym samym czasie GKC gościło grupę uczniów z ‘Istituto di Istruzione Superiore V.Capirola’ z Leno k. Neapolu.
Podczas pobytu mieliśmy szansę bliżej poznać szkołę i dwa przedsiębiorstwa znajdujące się na terenie gminy, zwiedzić Goteborg z jego słynnym Universeum, a także spędzić niezapomniane chwile w parku linowym Isaberg . Wzięliśmy także udział w lekcji języka szwedzkiego, która zakończyła się egzaminem – na szczęście zdanym przez uczestników. Pomyślny wynik dały też dwa rozegnane turnieje: siatkówki i piłki nożnej, w których ‘polska reprezentacja’ nie dała szans na pokonanie siebie w żadnym z rozegranych meczów. Natomiast wieczór filmowy i wizyta w lokalnym klubie Fabriken sprzyjała integracji młodzieży z uczestniczących w wymianie krajów oraz nawiązywaniu się przyjaźni, które mamy nadzieję, że będą trwały jeszcze długo zważywszy na planowaną dalszą współpracę, w którą w pierwszej kolejności angażowani będą uczniowie naszego liceum.
Wkrótce zapraszamy na szerszą relację z tej wizyty.

loading