Kwiecień miesiącem ważnych wydarzeń historycznych

Kwiecień to miesiąc, w którym wspominamy ważne wydarzenia w historii Narodu i Państwa Polskiego, miesiąc, w którym miały miejsce wydarzenia wpływające na losy naszej ojczyzny. Jest to miesiąc, w którym można wspólnie przypomnieć sobie to, co jest połączone klamrą czasu sprzed 75 lat po to sprzed 5 lat.

10 kwietnia w Zespole Szkół w Karlinie wspominano te ważne wydarzenia śpiewem i muzyką. Zebrani mieli okazję wysłuchać pięknych wykonań uczniów, chóru Passionato oraz harcerek; do śpiewu włączał się również pan dyrektor. Wykonane zostały – m.in. – „Biały krzyż”, „Hymn Sybiraków”, „Major Ponury”, „Ballada o rotmistrzu Pileckim”, „Historia Roja – Ostatnia kula”.

Podsumowanie tej wspólnej karlińskiej lekcji historii stanowiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej pod dębem na szkolnym boisku, która upamiętnia tych, którzy za Polskę walczyli, ginęli oraz tych, co pamięć o nich przywracali i przywracają.

loading