Koncert profilaktyczny Wiesława „Blachy” Błażkiewicza

W poniedziałek 9 marca w auli Karlińskiego Ośrodka Kultury w Karlinie odbył się koncert profilaktyczny „POWIEDZ NIE” Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z gimnazjum oraz liceum  z Zespołu Szkół w Karlinie.

„Blacha” skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms”, wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów „Zima z Rockiem” na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”.

Jest osobą, której leży na sercu walka o pokolenie młodych, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. „dopalacze”.

Zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam wyszedł z nałogu, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Pan Wiesław swoje emocje ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Zachęca młodych ludzi, aby odkrywali w sobie talenty.

Ta oryginalna forma programu profilaktycznego oraz ciągle powtarzane pytanie „Czy warto?” spowodowały, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z ogromną siłą i przejęciem. Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.

loading