XX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej

      Uczniowie klas drugich ZS Karlino – IITM i IITG skorzystali z zaproszenie Politechniki Koszalińskiej i dnia 30.09 wzięli udział XX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w Politechnice Koszalińskiej. Ponieważ oferta koszalińskiej uczelni była bardzo obszerna musieliśmy zdecydować się na uczestniczenie w warsztatach tylko na jednym z wydziałów. Nasza młodzież wraz z opiekunami – P.Marzeną Czarnas oraz P.Martą Małaszyńską-Śmierciew, uczestniczyli w warsztatach zaproponowanych przez Wydział Mechaniczny, dzięki czemu mieli okazję wziąć udział w:

Badaniach mikrosilników elektrycznych,

Obróbce metalu przy wykorzystaniu maszyn CNC (frezarka i tokarka),

Pokazie działania turbiny wiatrowej, turbin wodnych oraz ogniw fotowoltaicznych w Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii,

– Skanowanie 3D,

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warsztaty były bardzo interesujące a nauka potrafi być pasjonująca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się skorzystać z zaproszenie Politechniki Koszalińskiej.

loading