«

»

mar 21

Zdrowy Pierwszy Dzień Wiosny w ZS!

W tym roku przywitaliśmy Wiosnę zdrowo! Na dzień dobry wiosennego poranka odbyło się spotkanie z panią dietetyk, która swoją prelekcją ciekawie przedstawiła nam zasady zdrowego żywienia i zachęcała do przestrzegania ich w codziennym życiu – korzyści dla naszego organizmu są bezcenne! Druga i trzecia lekcja należały do uczniów. W grupach, oczywiście pod opieką zdrowo nastawionych do nas nauczycieli, tworzyliśmy plakaty odzwierciedlające nasze rozumienie zdrowego stylu życia. Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, tworzyliśmy wiersze, piosenki i scenki – wszystko o tematyce prozdrowotnej. Potem, pod czujnym okiem komisji – naszych kolegów z III LO – prezentowaliśmy swoje prace! Zadania wykonaliśmy! Było interesująco i zabawnie, czyli zdrowo! Zwycięzcami została klasa III C gimnazjum, która za najciekawszą prezentację, wygrała wyjście na kręgle. Nieco zmęczeni umysłowo wróciliśmy do sal, aby przygotować sobie wiosenne śniadanie. Posileni, weseli i pełni pożytecznej wiedzy świętowanie Zdrowego Pierwszego dnia Wiosny w naszej Szkole zakończyliśmy seansem filmowym. Relaks się należał – zgodnie ze zdrowym stylem życia.

Adriana Kaszuba

 

 

 

loading