«

»

mar 21

BADAMY SIĘ = WYGRYWAMY!

Dnia 20.03.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie wzięli udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych. Pani Barbara Lipska i Pani Halina Estkowska z Białogardzkiego Stowarzyszenia „Amazonka” zapoznały młodzież z zasadami prawidłowego badania piersi i uświadomiły im wagę badań profilaktycznych oraz zdrowego trybu życia. Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet, rozpoznawany jest rocznie u około 18 tysięcy Polek. Co roku na tę chorobę umiera w Polsce ponad 5500 kobiet, głównie z powodu wykrycia jej w zbyt zaawansowanym stadium. Głównym przesłaniem spotkania było uświadomienie uczniom,  że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Taka świadomość może uratować życie!

Serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Magdalena Malińska

loading