«

»

mar 01

„Namioty Wyklętych” 2018

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w inicjatywę Studentów dla Rzeczypospolitej: „Namioty Wyklętych”, które stała się szkolnymi obchodami Święta Żołnierzy Wyklętych i okazją do zintegrowania społeczności szkolnej i lokalnej.

Już od wczesnych godzin porannych w holu Zespołu Szkół w Karlinie przygotowana była wystawa poświęcona wybranym Żołnierzom Wyklętym w aranżacji nawiązującej do tematu przewodniego. Młodzież z naszego Zespołu Szkół oraz Szkoły Podstawowej w Karlinie pod opieką Pani Iwony Walasek przez cały dzień mogli zapoznać się  z przedstawionymi tam postaciami.

W godzinach przedpołudniowych młodzież wzięła udział w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy z 1 Karlińskiej Drużyny Harcerskiej „Wyklęci”. Przez blisko 1,5 godziny młodzież wraz z nauczycielami podążali wyznaczonym przez organizatorów szklakiem utrwalając wiedzę na temat święta w formie praktycznej.

Następnie cała społeczność szkolna oraz wybrane klasy ze szkoły podstawowej zostali zaproszeni do auli Karlińskiego Ośrodka Kultury na projekcję filmu „Żelazny – Legenda wileńskiej partyzantki”. Wprowadzeniem do filmu była krótka prezentacja tła historycznego wydarzeń przedstawiona przez przedstawicielki samorządu uczniowskiego, która zawierała historię samego święta oraz sylwetkę bohatera filmu.

Ostatnim elementem realizowanego projektu Namioty Wyklętych było wieczorne spotkanie z historią przygotowane dla społeczności lokalnej. Pan Dyrektor Zbigniew Pawlik przybliżył przybyłym wagę święta oraz wprowadził do filmu przedstawiając sylwetkę Zdzisława Badochy-Żelaznego. Na widowni znalazło wiele osób młodych i starszych osób, którym poruszana tematyka nie była obca.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia harcerzom z 1 Karlińskiej Drużyny Harcerskiej „Wyklęci”, a zwłaszcza drużynowemu: Jakubowi Popławskiemu oraz p. dyrektorowi Zbigniewowi Pawlikowi za opiekę merytoryczną nad całym przedsięwzięciem.

loading