«

»

lis 22

Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych na Stulecie Niepodległości

Świętowanie odzyskania niepodległości nie kończy się 11 listopada. W Zespole Szkół w Karlinie zabawą, śpiewem i wiedzą młodzież potwierdziła swoje przywiązanie do tradycji. Młodzi z gminy Karlino reprezentujący Szkoły Podstawowe w Karścinie, Daszewie oraz w Karlinie, jak i Gimnazjaliści klas III skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w dwugodzinnej zabawie niepodległościowej. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, malowali dłonią godło, śpiewali fragment Hymnu Polski oraz układali puzzle z herbami. W czasie trwania konkursu, przy akompaniamencie Pani Doroty Muszyńskiej, śpiewaliśmy wspólnie piosenki patriotyczne. Zabawa była przednia, a wiedza uczestników ogromna. Pomysłodawcami konkursu byli nauczyciele ZS pani Marzena Czarnas i pan Ireneusz Tyborski. Zwycięzcami zmagań (po dogrywce) zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Karlinie. Drugie miejsce zajęła klasa III C Gimnazjum w Karlinie. Miejsce trzecie klasa III D Gimnazjum w Karlinie. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zwiedzić internat przy ZS oraz sale dydaktyczne. Wszystkim Uczestnikom oraz Opiekunom bardzo dziękujemy za przybycie. Młodzieży za świetną zabawę.

Po więcej zdjęć zapraszamy na fanpage szkoły na Facebooku (TUTAJ)

Opiekunowie: Marzena Czarnas, Ireneusz Tyborski

loading