«

»

wrz 27

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

26.09.2018 r. w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy gościliśmy w Naszych progach wykwalifikowanych Ratowników Zachodniopomorskiego WOPR, którzy realizując projekt „Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie – Zielona Energia” przeprowadzili dla naszych uczniów warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych fantomów ćwiczeniowych oraz defibrylatora AED. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, WOPR Województwa Zachodniopomorskiego i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Naszymi gośćmi byli: Justyna Fabisiak, Martyna Śladowska, Kamil Darczak, Przemysław Janusz, Mateusz Kirlejza oraz Tomasz Szulc.

 Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez instruktorów na czterech stacjach tematycznych:

  1. Nauka pierwszej pomocy – elektroniczne manekiny
  2. Interaktywna gra „Familiada”
  3. Zdrowy tryb życia
  4. ochrona środowiska

Dzięki sprawnie poprowadzonym warsztatom uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę związaną z ochroną powietrza, kreowaniem zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska oraz promowaniem zdrowego stylu życia ale brali również czynny udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Musieli więc wykazać się nie tylko wiedzą i kreatywnością ale także umiejętnościami i sprawnością fizyczną.

 Bardzo dziękujemy Ratownikom Zachodniopomorskiego WOPR za ich zaangażowanie i profesjonalizm i liczymy na dalszą owocną współpracę.

IMG_6208 IMG_6197 IMG_6225 578 581 IMG_6203

loading