«

»

cze 12

Sukces w jubileuszowym 50. Regionalnym Turnieju Recytatorskim „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o niekwestionowanym sukcesie Mateusza Sołtysiaka. Nasz uczeń wczoraj uzyskał tytuł laureata w finale 50. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Jest to naprawdę ogromny sukces, ponieważ dziedzina konkursowa jest naprawdę niełatwa. Recytacja poezji jet sztuką trudną i bardzo wymagającą, ponieważ wymaga nie tylko pamięciowego opanowania tekstu, ale także podjęcie wysiłków związanych z odpowiednią interpretacją głosową tekstu; żeby z kolei interpretacja była udana, konieczne jest pełne zrozumienie tekstu. Mateusz wybrał tekst Tadeusza Różewicza „Głosy niepotrzebnych ludzi” i jego recytacją zdobył serca publiczności i uznanie jury.

Do turnieju – i wszystkich jego etapów (szkolnego, gminnego, powiatowego i do finału) – Mateusz przygotowywał się pod kierunkiem pani Renaty Jaguścik-Rudnickiej

Składamy serdeczne gratulacje Mateuszowi!

loading