«

»

cze 12

Forum Młodych Europejczyków… z naszym udziałem

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Karlinie w weekend 8-10.2018 wzięli udział w Forum Młodych Europejczyków w Kołobrzegu.

Głównym tematem obrad było dziedzictwo i tożsamość kulturowa Pomorza Zachodniego. Młodzi przedstawiciele kilkunastu młodzieżowych rad Pomorza pracowali, wykorzystując różne metody np. escape room, praca warsztatowa w grupach oraz wykład. Wypracowywali metody aktywizujące młodych tego regionu,  kreowali przyszłość ze swoim udziałem, wymyślali projekty, w które planują się zaangażować z efektywnym wykorzystaniem środków unijnych. Brali udział w debatach, w czasie których był poruszany temat roli młodych w… Otrzymali wskazówki korzystania i dostępności unijnych dotacji do inicjatyw organizacji pozarządowych i stowarzyszeń.

Gościem obrad była Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anna Mieczkowska.

Wróciliśmy naładowani pomysłami, pełni planów. Teraz czas, by przekuć to w czyn.

P.O.Opiekuna M. Czarnas

loading