«

»

cze 05

Coś ciekawego z języka angielskiego

Dnia 4 czerwca odbyła się w naszej szkole ponadgimnazjalnej dwugodzinna lekcja otwarta zatytułowana „Coś ciekawego z języka angielskiego”. Zajęcia poprowadzili dla uczniów klas liceum i technikum – uczniowie z klasy III c, którzy podzielili całość na dwie części. Pierwsza część zawierała tematykę związaną z kulturą krajów anglojęzycznych i obejmowała takie tematy jak etykieta panująca na dworze królewskim, różnice pomiędzy szkolnictwem w Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Druga część skupiła się na zagadnieniach lingwistycznych i objęła zasady tłumaczenia tekstów z języka polskiego na język angielski i odwrotnie,  różnice pomiędzy językiem angielskim i amerykańskim oraz tzw. false friends. Po każdej prezentacji, uczniowie mieli do wykonania króciutkie zadania związane z obejrzanym wcześniej zagadnieniem oraz musieli odpowiedzieć ustnie na zadane przez osoby prowadzące pytania związane z daną tematyką. Prezentacjom towarzyszyły filmiki oraz przykłady zawierające ciekawostki, które mogą przydać się naszym uczniom podczas ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego.

Renata Piszak

loading