«

»

maj 27

Książka wygrała!

33492560_1947540611922652_6039323763114246144_o

Oskarżenie miało wiele dowodów, świadków przeciw anachroniczności Książki, a ta się nie poddała. Walczyła dzielnie, odpierając różne zarzuty! W rozprawie sądowej, którą obserwowali uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie 24 maja, w ramach obchodów Święta Szkoły, Książka udowodniła, że jest potrzebna, chętnie czytana, nie jest przeżytkiem i śmiało konkuruje z komputerem, z różnymi mediami i nośnikami informacji.

Uczniowie klas II b i III b, pod opieką p. R. Piszak i A. Kaszuby, przedstawili „Sąd nad książką” – występ, który dowiódł tego, że czytanie wciąż jest aktualne! Stało się nawet modne! Popularność haseł, portali czy fanpage’y takich, jak: „Cała Polska czyta dzieciom”; „Nie jestem statystycznym Polakiem”, „Lubimy czytać”, niezbicie tego dowodzi.

Czytujmy w wolnych chwilach, czytajmy, kiedy mamy dużo czasu wolnego, chciejmy czytać, by się doskonalić w mowie i piśmie, rozbudzać wyobraźnię, przeżyć przygodę… Książka wciąż wygrywa!

Renata Piszak-Walczykowska

loading